Greek GSX-R forum

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr

ΦόρουμΕικονοθήκηΣυχνές ΕρωτήσειςΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou

JIMK7

nasos-v

T.R.E

k8 600 kk

kostaskr6

κολτρέϊν

Leroy

ripper

mistiriodis_tsantakias

Μοιραστείτε | 

Προβληματικα τα κ9 1000;;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
rizla k6
Jr.gixxer

Άντρας Ηλικία : 32
Αριθμός μηνυμάτων : 38
Hμερομηνία εγγραφής : 13/06/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματικα τα κ9 1000;;;   Τρι 06 Αυγ 2013, 11:26

Κα8ε αγωνιστικο μηχανακι που σεβεται τον εαυτο του εχει και μια ανακληση.Φυσικα την αρχη εκανε το κ6 με το πλαισιο που αναθεμα και αν εχει σπασει κανενα.....εξαιρουντε τα μπε που ειναι μια αντιγραφη απο ολα τα υπολοιπα.Τωρα στο θεμα μας υπαρχει ανακληση για τα κ9 λογο ελλατωματικης βιδας στο σταντ σοβαρα το λεω!!!! Αρκετα σταντ σπασανε και επεσαν πι μηχανες με αποτελεσμα να σπασουν πλασρικα και να τους αποζημιωσει η σουζουκα!!! Στην Γερμανια ηδη εχουν σταλει εγγραφα στους ιδιοκτητες για αντικατασταση ψαχτε το και εσεισ μην την πατησετε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rizla k6
Jr.gixxer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματικα τα κ9 1000;;;   Τρι 06 Αυγ 2013, 11:31

Και επισης μια αλλη ερωτηση!!!! Εσεις το γνωριζετε οτι στα service γινεται και αναβαθμιση λογισμικου γιατι εγω πρωτη φορα το ακουσα που το εκανε το φιλαρακι χθες
kapnias
Adv. gixxer
Adv. gixxer

Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Θεσσαλονίκη Ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 579
Hμερομηνία εγγραφής : 06/09/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματικα τα κ9 1000;;;   Τρι 06 Αυγ 2013, 13:52

rizla k6 έγραψε:
Κα8ε αγωνιστικο μηχανακι που σεβεται τον εαυτο του εχει και μια ανακληση.Φυσικα την αρχη εκανε το κ6 με το πλαισιο που αναθεμα και αν εχει  σπασει  κανενα.....εξαιρουντε τα μπε που ειναι μια αντιγραφη απο ολα τα υπολοιπα.Τωρα στο θεμα μας υπαρχει ανακληση για τα κ9 λογο ελλατωματικης βιδας στο σταντ σοβαρα το λεω!!!! Αρκετα  σταντ σπασανε και επεσαν πι μηχανες με αποτελεσμα να σπασουν πλασρικα και να τους αποζημιωσει η σουζουκα!!! Στην Γερμανια ηδη εχουν σταλει εγγραφα στους ιδιοκτητες για αντικατασταση ψαχτε το και εσεισ μην την πατησετε

Φίλε μου δεν ειναι ακριβώς έτσι.
Ανάκληση εχει γίνει οχι για το σταντ αλλα για το διακόπτη του στάντ.
Η ανάκληση ήταν για να μπεί κολλα στις βίδες του διακόπτη γιατί ξεβιδώνονταν και έσβηνε το μηχανάκι σαν να έχεις κατεβασμένο στάντ.

Και αν εννοείς BMW λέγοντας "μπε" είχαν τα 2012 μοντέλο ανάκληση για τις βίδες των μπιελών γιατί ξεβιδώνονταν.
rizla k6
Jr.gixxer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματικα τα κ9 1000;;;   Τρι 06 Αυγ 2013, 14:26

Θα συμφωνησω μαζι σου γιατι δεν ξερω ακριβως!!! Ισως παιζει ρολο και η θερμοκρασια γιατι εδω αλλαχτηκαν και οι βιδες με ποιο ενισχυμενες βασικα ολος ο μηχανισμος!!!!Στην Ελλαδα το αλλαξανε ολο η μονο κολλα οπως λες???Το ξερω για τα μπε απλα φιλε μου δεν τα θεωρω ανταξια των ιαπωνικων στα ss παντα και με τα λεφτα που δινεις κιολας
Agelosgm
Normal gixxer
Normal gixxer

Άντρας Τόπος : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 296
Αγωνιζόμενος : ...το ψαχνω ακομα...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματικα τα κ9 1000;;;   Τρι 06 Αυγ 2013, 16:17

rizla k6 έγραψε:
Κα8ε αγωνιστικο μηχανακι που σεβεται τον εαυτο του εχει και μια ανακληση.Φυσικα την αρχη εκανε το κ6 με το πλαισιο που αναθεμα και αν εχει  σπασει  κανενα.....εξαιρουντε τα μπε που ειναι μια αντιγραφη απο ολα τα υπολοιπα.Τωρα στο θεμα μας υπαρχει ανακληση για τα κ9 λογο ελλατωματικης βιδας στο σταντ σοβαρα το λεω!!!! Αρκετα  σταντ σπασανε και επεσαν πι μηχανες με αποτελεσμα να σπασουν πλασρικα και να τους αποζημιωσει η σουζουκα!!! Στην Γερμανια ηδη εχουν σταλει εγγραφα στους ιδιοκτητες για αντικατασταση ψαχτε το και εσεισ μην την πατησετε

καλησπερα και απο εμενα

Απο γερμανια ειμαι κατοχος ενως κ9 στο οποιο την προηγουμενη εβδοαμδα μου ηρθε ενα τετοιο γραμμα και ανακληση και προβλημα στο σταντ!!!

ο Αντωνης εχει απολυτο δικιο αλλαξανε τις βιδες με ενισχυμενες λογων χαμηλων θερμοκρασιων, οπως επισης αλλα και ολων τον μηχανισμο !!!!! !!!! (εγιναν αεκετα περιστατικα εδω στην γερμανια και οι ιδιοκτητες καλυφθηκαν πληρως απο την suzuki germany) Επισης περασανε αναβαθμιση λογισμικου ( και το check διαρκει λιγο παραπανω)

Τωρα εγω δεν μπορω να πιστεψω στην Ελλαδα οτι βγαλανε ανακλιση για λιγη κολλα στις βιδες !!!!!
Που θα μπορουσανε να την προσθεσουν στο επομενο σερβις!!!!
Miou
Full gixxer
Full gixxer

Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 12907
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματικα τα κ9 1000;;;   Τρι 06 Αυγ 2013, 16:35

ρε αγγελε ξερεις πολυ καλα ποσο μ@λακες ειναι στην ελλαδα οι αντιπροσωποι ...

εδω μιλαμε εκαναν το μοναδικο ,το ανεπαναληπτο, το μονο στην ελλαδα εχει γινει :
στα παραεισαγωγης να μην αναγνωριζουν την παγκοσμια εγγυηση της σουζουκι εαν δεν εχει
αγοραστει η μηχανη απο ελλαδα ...
εφτασαν στα δικαστηρια απο οτι ξερω για να την αναγνωρισουν ...

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Agelosgm
Normal gixxer
Normal gixxer

Άντρας Τόπος : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 296
Αγωνιζόμενος : ...το ψαχνω ακομα...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματικα τα κ9 1000;;;   Τρι 06 Αυγ 2013, 16:38

Miou έγραψε:
ρε αγγελε ξερεις πολυ καλα ποσο μ@λακες ειναι στην ελλαδα οι αντιπροσωποι ...

εδω μιλαμε εκαναν το μοναδικο ,το ανεπαναληπτο, το μονο στην ελλαδα εχει γινει :
στα παραεισαγωγης να μην αναγνωριζουν την παγκοσμια εγγυηση της σουζουκι εαν δεν εχει
αγοραστει η μηχανη απο ελλαδα ...
εφτασαν στα δικαστηρια απο οτι ξερω για να την αναγνωρισουν ...

ξερω ξερω!!!!!!

lol! lol! lol! lol! 
και που εισαι ακομα!!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing 

αλλα ο καθενας να λεει οτι του κατεβει στο κεφαλι!!!!!! στις καφετεριες ειναι απιθανο!!!!!
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer

Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Αριθμός μηνυμάτων : 2738
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματικα τα κ9 1000;;;   Τρι 06 Αυγ 2013, 17:15

ακριβός. το τι εχω ακούσει για θέμα μότο και γυμναστηρίου σε καφετερίες δεν υπάρχει έχει πολύ γέλιο
kapnias
Adv. gixxer
Adv. gixxer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματικα τα κ9 1000;;;   Τρι 06 Αυγ 2013, 17:19

Αυτο με την εγγύηση δεν ήταν παραξενιά του Σφακιανάκη αλλα της μαμας Σουζούκι.
Γνωστός πήρε 750 Κ4 απο Γαλλία και αλλαξε πιστόνια στη Θεσσαλονίκη.
Καλύφθηκε απο εγγύηση γιατί αγοράστηκε απο Γαλλία και είχε δηλωθεί τοπος διαμονής στη Γαλλία .
ηταν πολιτική της Σουζούκι για να ελέγξει το παραεμπόριο (παράλληλη εισαγωγή) κα ο μονος τροπος για να κατοχυρώσει τον επίσημο εισαγωγέα ήταν οι εγγυήσεις.
Εξάλλου δεν μπορεί ο Σφακιανάκης που εισάγει πχ 1000 κομματια gsxr  να τα πάρει στην ιδια τιμή με τον αμερικανό "Σφακιανάκη" που πήρε 100.000 κομμάτια.
Αυτά τα μεταφέρω ακριβώς όπως μου το είπε εξουσιοδοτημένος της Σουζούκι που εκτιμώ και σέβομαι (Μιχάλης Ρακκάς).

Οσο για την Γερμανία, προχτές στο ebay πουλούσε ενα συνεργείο ενα σασί απο gsxr 1000 k9 γιατί κατα τη διάρκεια service του έκανε ενα σημάδι και προφανώς ο πελάτης διαμαρτυρήθηκε.
Το σημάδι ήταν αν θυμαμαι καλα κάπου στο δεξί μαρσπιέ οδηγού και μόνο με κοντινή φωτο απο κάποια γωνία φαινόταν. Για αυτό το σημαδάκι του αλλάξανε πλαίσιο !!!!!!!Shocked
edit βρήκα το λινκ
εδώ ειναι το λινκ
Οι γερμανογλωσσομαθείς μπορούν να το επιβεβαιώσουν ( ή να πούν οτι λέω μαλακίες, τα γερμανικά μου είναι ισα ισα για το ebay!!)
BillyGsxR
Adv. gixxer
Adv. gixxer

Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Ιλιον , Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 548
Αγωνιζόμενος : του Clubbing
Hμερομηνία εγγραφής : 21/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματικα τα κ9 1000;;;   Τρι 06 Αυγ 2013, 18:12

[/quote]Φίλε μου δεν ειναι ακριβώς έτσι.
Ανάκληση εχει γίνει οχι για το σταντ αλλα για το διακόπτη του στάντ.
Η ανάκληση ήταν για να μπεί κολλα στις βίδες του διακόπτη γιατί ξεβιδώνονταν και έσβηνε το μηχανάκι σαν να έχεις κατεβασμένο στάντ.

Και αν εννοείς BMW λέγοντας "μπε" είχαν τα 2012 μοντέλο ανάκληση για τις βίδες των μπιελών γιατί ξεβιδώνονταν.[/quote]

Το έπαθα και εγώ λάσκαρε η βιδα της βαλβιδας του ΣΤΑΝΤ... (το ειχε παθει κ φιλος με κ9) αττικη οδο χωρις πινακιδα πηγαινα με 250 ++   και μου εσβησε η μηχανη... το καταλαβα αμεσως το εφτιαξα με 1 νται ραπ μεσα σε 2 λεπτα εφυγα κ εβαλα λοκταιτ στην βιδα και ολα ΟΚ!!!!!! ΠΑΙΔΙΑ ΧΑΛΙΑ ΤΟ κ9 ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΣΑΣ ΛΕΩ :P  λασκαρει η βαλβίδα του σταντ ΕΛΕΟΣ
http://www.renaultservicedelios.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer

Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 12907
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματικα τα κ9 1000;;;   Τρι 06 Αυγ 2013, 18:46

φιλε δημητρη το ειπες και μονος σου ... ετσι σου ειπε ο οξουσιοδοτημενος της σουζουκι που ετσι του ειπαν να λεει ... μονο στην ελλαδα αυτο φιλε μου ... η εγγυηση ειναι παγκοσμια δεν εχει καμια σχεση η τιμη που αγοραζει ο ενας και ο αλλος με την εγγυηση ... και γιαυτο αναγκαστηκε μετα να αλλαξει πολιτικη ...

επισης πιστευεις οτι εαν εδω στην ελλαδα σου γρατζουναγαν το πλαισιο κατα την διαρκεια του σερβις θα στο αλλαζαν??? χεαεχαχεαχεαχεα

γιατι μου εκαναν κατι χειροτερο εμενα στο κουλουρι και μου γ@μησαν το υποπλαισιο στην καφασακι και μετα εκαναν τους τρελους ...

www.facebook.com/optovision            ... join us...
kapnias
Adv. gixxer
Adv. gixxer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματικα τα κ9 1000;;;   Τρι 06 Αυγ 2013, 19:41

Αλεξανδρε συμφωνω μαζί σου και ο "εξουσιοδοτημένος" δεν το θεωρούσε σωστο, ούτε το υποστήριζε, απλά μου εξήγησε τη λογική του. Ειναι κάποιοι κανόνες της αγορας (σίγουρα ξέρεις καλύτερα απο εμένα μιας και εχεις κατάστημα). Ειναι σαν να αγοράζεις κατι απο το ίντερνετ απο το εξωτερικό και να ψάχνεις εγγύηση στην τοπική αγορά. Ήταν απλά μια κίνηση της Suzuki για να προστατέψει τον επίσημο εισαγωγέα και όχι του ιδιου του εισαγωγέα μιας και αν το έκανε στην πλάτη της Suzuki γρήγορα θα έχανε την αντιπροσωπεία.Very Happy

Η εγγύηση είναι παγκόσμια εφ όσον εχεις χαρτί αγοράς και βιβλίο συντήρησης με τους "κανόνες" που ορίζει ο αντιπρόσωπος (τα ψιλά γράμματα στο βιβλίο συντήρησης).

Αυτο με την διετή εγγύηση που θεσπίστηκε το 2002 στην Ευρωπαική ένωση όριζε οτι την διετή εγγύηση στην παρέχει ο πωλητής και όχι ο αντιπροσωπος, οπότε αν αγόραζες παραεισαγωγής έπρεπε να σε καλύψει αυτός που σου το πούλησε ( στην Ελλάδα δύσκολο) .

Ο γερμανός που ερχόταν στην Ελλάδα με το γερμανικο του μηχανάκι είχε εγγύηση στον Σφακιανάκη, το ίδιο και ο Ελληνας που το αγόραζε απο το Σφακιανάκη οταν πήγαινε στο εξωτερικό είχε παντού εγγύηση.

Τεσπα, εκτός θέματος είμαι , τα 1000 κ9 είναι ελλατωματικά !!!!!!Very Happy 
aris23
Jr.gixxer

Άντρας Όνομα: : Αρης
Τόπος : Λαρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 7
Hμερομηνία εγγραφής : 17/08/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματικα τα κ9 1000;;;   Τρι 17 Σεπ 2013, 23:58

Ενταξει με πεισατε "δεν" το παιρνω!

Προβληματικα τα κ9 1000;;;
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Αντικοφτης x-tre
» ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...
» Φταίω εγώ τώρα; (Τυχαια συναντηση με τεστ περιοδικου!)
» σουζες....
» ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ARAI Η SHOEI...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2017, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com