Greek GSX-R forum

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr

ΠόρταλΦόρουμΕικονοθήκηΣυχνές ΕρωτήσειςΕγγραφήΣύνδεση
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!!!
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu
 >Σημερινά Ενεργά Θέματα
 >Άρθρα
 >Links
 >How To...
 >Συχνές Ερωτήσεις
 >Αναζήτηση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Similar topics
  • » Λύνοντας το μοτέρ του Ducati Panigale
  • » The Ducati Code
  • » ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΙΑΠΩΝΙΚΟΥ ΣΕ DUCATI
  • » Ανάκληση Ducati Multistrada 1200
  • » Ανακληση ducati multistrada 1200
  • » Ducati αντε γεια
  • » Ducati Stradaperta 1200
  • » Πωλείται Ducati 1098S
  • » Ducati Superbike 2012 Spy Shots
  • Top posters
    Miou

nasos-v

JIMK7

kostaskr6

κολτρέϊν

T.R.E

k8 600 kk

Leroy

mistiriodis_tsantakias

gsxrk71000

Share | 

το νεο ducati panigale...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down 
    Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next
    ΣυγγραφέαςΜήνυμα
    kentaurosk8
    Hero gixxer
    Hero gixxer

Άντρας Όνομα:: Nίκος
    Τόπος: Αθήνα
    Αριθμός μηνυμάτων: 1564
    Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το νεο ducati panigale...   Τετ Nov 09, 2011 3:03 pm

Το ξέρω Σπύρε είμαι τελείως off topic απλά το έριξα για το ιστορικό της ημέρας.... και ούτε δεκτική ήταν στους κομμουνιστές εξού και η τεράστια αντιπαλότητα με την Κίνα που πήγε στο πλευρό της Σοβιετικής Ένωσης ενάντια δηλαδή στην Δυτική συμμαχία ΗΠΑ-Αγγλία-Γαλλία....
    Επιστροφή στην κορυφή Go down
    Miou
    Full gixxer
    Full gixxer

Όνομα:: Alexandros
    Τόπος: Αθηνα
    Αριθμός μηνυμάτων: 9910
    Αγωνιζόμενος: Nop...
    Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το νεο ducati panigale...   Τετ Nov 09, 2011 5:05 pm

spyroszx έγραψε:
    παιδες σορυ αλλα νομιζω οτι το εχεται παει αλλου το θεμα.δεν ειναι ολυμπιακος παναθηναικος οι μηχανες,αποδειξη οτι μπορουμε να παμε ολοι μαζι βολτα να πιουμε καφε και αν καποιο απο ολα χαλασει ,καποιος στην παρεα θα βρεθει να τον παει πατακι ,αδιαφοροντας για την εθνικοτητα της μοτο. το σιγουρο ειναι οτι τις μηχανες τις "γεννησαν"ευρωπαιοι.ακομα πιο σιγουρο ειναι οτι απο "κοριτακια" οι γιαπωνεζοι τις πηραν και τις εκαναν σουπερ μοντελα. ας παρουμε μερικα ιστορικα δεδομενα. μετα τον 2 παγκοσμιο πολεμο,παααααρα πολυ αρχιμηχανικοι αππο την ανατολικη ευρωπη "μεταγραφικαν"στην ακομα κουμουνιστικη ιαπωνια και μετεφεραν τεχνογνοσια εκει. ειναι πολυ γνωστη η ιστορια με το πρωτο αγωνηστικο σουζουκι,που ηταν διχρονο και πιστη αντιγραφη κρεηντλερ,που σαρωνε τοτε στην ευρωπη.απο τοτε πολυ νερο μπηκε στο αυλακι και ευτυχως για εμας οι γιαπωνεζοι εκαναν το μηχανακια φιλικα,ειδαν τις αδυναμιες των εγγλεζικων,τοτε κυριαρχων,μοτοσυκλετων εμπορικα[το λαθος που κανουν πολοι ειναι οτι πιστευουν πως οι γιαπωνεζοι αντεγραψαν ιταλους,οχι εγγλεζους αντεγραψαν].δεν ειναι κακο πραγμα η αντιγραφη,και εμεις σαν παιδια αντιγραφαμαι τους γονεις μας και σε καποια πραγματα γιναμαι καλυτεροι,ετσι και στα μηχανακια μας. η OHLINS ανηκε στον ιδρυτη της κυριο OHLINS ανεκαθεν,η YAMAHA ειχε μπει συνιδιοκτητης για ενα πολυ μικρο χρονικο διαστημα.

σπυρο οσο καιρο με ξερεις οτι γραφω εδω μεσα, στα γραπτα μου σχεδον παντα εχω βαλει και λιγο χιουμορ ...δεν το εχω κανει ολυμπιακος-παναθηναικος (αν και οι γαβροι μαμανε τους βαζελους... xaxa φωτιες αναβω...)
    ας αφησω ομως αυτα και να σου πω τα εξης...
    1 σιγουρα τις μηχανες τις γεννησαν οι ευρωπαιοι ... αλλα ηταν για αντρες και τις πηραν οι ιαπωνες και ευτυχως την εκαναν κοριτακια και ετσι πλεον δεν επρεπε να εχεις και γνωσεις μηχανικου για να πας μια βολτα και να την φτιαξεις οταν χαλασει,ουτε να κουβαλας ολα τα εργαλεια ενα σετ πλατινες 1 μπουζι και φλατζοκολλα. ουτε λερωνες πλεον τα ρουχα σου και τα παπουτσια σου με τα λαδια που εχανε, και δεν αφηνες και λεκεδες οπου παρκαρες πλεον....
    2 η ιαπωνια ποτε δεν ηταν κομουνιστικη-φιλοκομουνιστικη ...

και ετσι για την ιστορια ...
    η τεχνογνωσια που μετακομισε στην ιαπωνια ηταν οι περιστροφικες βαλβιδες στην εισαγωγη. αυτη ηταν μια ανακαλυψη του Ernst Dedner ths MZ !! που κυριαρχουσε τοτε στις μικρες κατηγοριες...λογο ανατολικου μπλοκ ομως -Ανατολικη κομμουνιστικη Γερμανια (ετυχε και ειδα ενα ντοκιμαντερ για αυτην πριν 2 βραδια) ο μετεπειτα μηχανικος Ernst Degner αυτομολησε με την οικογενεια του στην ιαπωνια στην αγκαλια της σουζουκι και τους μετεφερε αυτην την τεχνολογια... μετα βεβαια οι ιαπωνες αρχισαν να ξεσκιζουν τους κακομοιρους ευρωπαιους στους αγωνες ... μεχρι να ερθει το 916 και ο θεος ο φογγυ... no1

beer beer beer

www.facebook.com/optovision ... join us...
    bolek76
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer

Άντρας Όνομα:: Αλεξανδρος
    Αριθμός μηνυμάτων: 432
    Αγωνιζόμενος: never
    Hμερομηνία εγγραφής : 24/03/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το νεο ducati panigale...   Τετ Nov 09, 2011 6:38 pm

που τα θυμασαι ολα αυτα δεν μπορω να καταλαβω φιλε miou mprabo
    μιλαμε για κανονικο φροντιστηριο οχι μ@λακιες! kapelo
    spyroszx
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer

Άντρας Όνομα:: Σπυρος βενζινας
    Τόπος: Πειραιας-Κερατσινι
    Αριθμός μηνυμάτων: 569
    Αγωνιζόμενος: ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΛΛΑ????
    Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το νεο ducati panigale...   Τετ Nov 09, 2011 6:41 pm

ας μην αδικουμε και τον POLEN με 851-888,αν και θεωρουσα παντα αδικο το να τρεχουν τα 2κυλινδρα μα πιο πολλα κυβικα,απο την αλλη σκεφτομαι οτι ουτε μηχανικος ειμαι για να καταλαβω την μηχανολογικη διαφορα ,στην οποια στηριζεται αυτος ο κανονας και πανω απο ολα αν ηταν "αδικος-παραλογος"δεν θα τρεχαν οι αλλοι κατασκευαστες,ποσο μαλον να κατασκευασουν και εκεινοι 2 κυλινδρα...παντα καλοδεχουμενο το χιουμορ,αλλα αειναι αυτη η αποσταση της οθονης,να δω ποτε θα αξιωθω να ερθω για κανα καφε,να τα πουμε απο κοντα
    WotU777
    Normal gixxer
    Normal gixxer

Άντρας Όνομα:: Ανδρεας
    Αριθμός μηνυμάτων: 99
    Αγωνιζόμενος: οχι
    Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το νεο ducati panigale...   Τετ Nov 09, 2011 7:02 pm

Miou έγραψε:
    αν εχει περιπου 18000$ στο αμερικα , στο ελλαδα θα πιασει σιγουρα τα 22000 € ( αφου 20000 εχει τωρα το απλο...)

τσαμπα πραγμα.... εγω που το θελω για καφετεριες θα παρω 2 ... σε μαυρο (κακο... και σε κοκκινο...)

Περα απο τον χαβαλε που ειναι καλο να γινεται, beer αυτο που λεει ο Μιου πιο πανω ειναι ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ, 22 χηνες αγορα + ασφαλειες βενζινες κλπ εχεις και τις γνωστες ζημιες [ειχα 996 και ξερω] δλδ και fraga να εχεις ειναι σπασιμο να βγαινεις για βολτα και το καντραν να γινεται σαν χριστουγεννιατικο δεντρο fafoutis fafoutis fafoutis xaxa xaxa
    kentaurosk8
    Hero gixxer
    Hero gixxer

Άντρας Όνομα:: Nίκος
    Τόπος: Αθήνα
    Αριθμός μηνυμάτων: 1564
    Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το νεο ducati panigale...   Τετ Nov 09, 2011 9:31 pm

Miou έγραψε:

σπυρο οσο καιρο με ξερεις οτι γραφω εδω μεσα, στα γραπτα μου σχεδον παντα εχω βαλει και λιγο χιουμορ ...δεν το εχω κανει ολυμπιακος-παναθηναικος (αν και οι γαβροι μαμανε τους βαζελους... xaxa φωτιες αναβω...)
    ας αφησω ομως αυτα και να σου πω τα εξης...
    1 σιγουρα τις μηχανες τις γεννησαν οι ευρωπαιοι ... αλλα ηταν για αντρες και τις πηραν οι ιαπωνες και ευτυχως την εκαναν κοριτακια και ετσι πλεον δεν επρεπε να εχεις και γνωσεις μηχανικου για να πας μια βολτα και να την φτιαξεις οταν χαλασει,ουτε να κουβαλας ολα τα εργαλεια ενα σετ πλατινες 1 μπουζι και φλατζοκολλα. ουτε λερωνες πλεον τα ρουχα σου και τα παπουτσια σου με τα λαδια που εχανε, και δεν αφηνες και λεκεδες οπου παρκαρες πλεον....
    2 η ιαπωνια ποτε δεν ηταν κομουνιστικη-φιλοκομουνιστικη ...

και ετσι για την ιστορια ...
    η τεχνογνωσια που μετακομισε στην ιαπωνια ηταν οι περιστροφικες βαλβιδες στην εισαγωγη. αυτη ηταν μια ανακαλυψη του Ernst Dedner ths MZ !! που κυριαρχουσε τοτε στις μικρες κατηγοριες...λογο ανατολικου μπλοκ ομως -Ανατολικη κομμουνιστικη Γερμανια (ετυχε και ειδα ενα ντοκιμαντερ για αυτην πριν 2 βραδια) ο μετεπειτα μηχανικος Ernst Degner αυτομολησε με την οικογενεια του στην ιαπωνια στην αγκαλια της σουζουκι και τους μετεφερε αυτην την τεχνολογια... μετα βεβαια οι ιαπωνες αρχισαν να ξεσκιζουν τους κακομοιρους ευρωπαιους στους αγωνες ... μεχρι να ερθει το 916 και ο θεος ο φογγυ... no1

beer beer beer

Άλεξ δυστυχώς έχω πάρει τρελές απουσίες στις συναντήσεις και αυτό λόγω τρελής σαιζον στη δουλειά με το μοντάζ.... πραγματικά έχω λιώσει αλλά την επόμενη Τετάρτη θα τα κάνω όλα πέρα να έρθω για μπύρες γιατί έχουμε πολλές ιστορικές συζητήσεις χεχεχε!!!!! beer beer beer
    nikosath
    Jr.gixxer

Άντρας Όνομα:: Nikos
    Τόπος: Athens
    Αριθμός μηνυμάτων: 9
    Hμερομηνία εγγραφής : 27/06/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το νεο ducati panigale...   Παρ Nov 11, 2011 5:36 pm

Είμαστε τυχεροί που υπάρχει κρίση και δεν θα κυκλοφορήσουν αρκετά για να μας κανουν την ζωή δύσκολη.
    mistiriodis_tsantakias
    Elite gixxer
    Elite gixxer

Άντρας Όνομα:: Stefanos
    Τόπος: Athina
    Αριθμός μηνυμάτων: 3055
    Αγωνιζόμενος: SEX SEX K BMX
    Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το νεο ducati panigale...   Παρ Nov 11, 2011 5:44 pm

εμας γιατι να μας κανουνε δυσκολη την ζωη???
    αυτοι που θα τα παρουνε και θα εχουνε πληροση τοσα λευτα θα πληρονουνε σινεχια και θα ειναι κ πελατες στα ιαπονικα στους δρομους και στης πιστες πλεον αφου δεν θα βορουνε να τα πανε ;P
    http://www.myspace.com/stefanosk
    thodoris
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer

Άντρας Όνομα:: θεοδωρος βαγενας
    Τόπος: λευκαδα
    Αριθμός μηνυμάτων: 677
    Αγωνιζόμενος: οποτε περισευουν λεφτα..........
    Hμερομηνία εγγραφής : 28/11/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το νεο ducati panigale...   Παρ Nov 11, 2011 5:45 pm

μου αρεσει η DUCATI θα γεμισει τον δρομο απελπισμενους ROSSI

xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa
    Miou
    Full gixxer
    Full gixxer

Όνομα:: Alexandros
    Αριθμός μηνυμάτων: 9910
    Αγωνιζόμενος: Nop...
    Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το νεο ducati panigale...   Παρ Nov 11, 2011 5:56 pm

thodoris έγραψε:
    μου αρεσει η DUCATI θα γεμισει τον δρομο απελπισμενους ROSSI

xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa

ασχετο με το θεμα αλλα προσεξε κανενας σας το κρανος που φοραγε στην ιταλια ( μισανο) ο ροσσι??
    διαβασα συνεντευξη του και ελεγε οτι ηθελε να βαλει τη λεξη FUCK IT αλλα δεν θα ηταν ευγενικο
    και ετσι εφτιαξε μια ζωγραφια σαν καρικατουρα απο καρτουν με συνεφακια και κεραυνους και βομβες και νεκροκεφαλες κτλ κτλ...
    σε ερωτηση του δημοσιοργαφου ( μα τι παπαρας και αυτος... :P ) τι σημενει αυτη η ζωγραφια ο ρασσι χαμογελασε με νοημα και ειπε οτι αυτο σκεφτεται οταν οδηγαει την μηχανη του...

www.facebook.com/optovision ... join us...
    Bozos
    Normal gixxer
    Normal gixxer

Άντρας Όνομα:: Νίκος
    Τόπος: Πειραιάς
    Αριθμός μηνυμάτων: 240
    Αγωνιζόμενος: Παλιά,...στο Τέξας
    Hμερομηνία εγγραφής : 12/04/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το νεο ducati panigale...   Πεμ Nov 17, 2011 6:31 pm

Χορταστικο το θεμα. Μπραβο ρε παιδια. Ξεκινησε με αναφορα σε ενα ομορφο μηχανακι και ειχαμε χιουμορ,εντασεις,ιστορικες αναδρομες,μηχανολογια,αναλυσεις. Τολμη και γοητεια.Το κατα ευχαριστηθηκα.
    Οσων αφορα στο θεμα,το μηχανακι αντικειμενικα πιστευω πως ειναι απο τα ωραιοτερα και σιγουρα προσεγμενο και καλα οπλισμενο αλλα πιστευω οτι για να το εκτιμησεις θα πρεπει η τσεπη σου να ειναι τοσο γεματη ωστε να μην αγχωνεσαι καθε φορα που ακους,νιωθεις η βλεπεις κατι περιεργο. Εγω αυτο που "μπορω" ειναι ενα μηχανακι που οταν ανεβαινω πανω του θα ξερω οτι θα το παω οπου και οπως θελω και τελικα θα φτασω!
    dello
    Jr.gixxer

Άντρας Όνομα:: Σπύρος
    Τόπος: Ναύπλιο
    Αριθμός μηνυμάτων: 16
    Hμερομηνία εγγραφής : 14/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το νεο ducati panigale...   Πεμ Nov 17, 2011 7:14 pm

το μηχανάκι έχει κωλάρα ότι και αν λέτε

teo46
    Hero gixxer
    Hero gixxer

Άντρας Όνομα:: θοδωρής
    Τόπος: Πετρούπολη-Αθήνα
    Αριθμός μηνυμάτων: 2555
    Αγωνιζόμενος: να φτιάξω προίκα....3 γυναίκες...!!
    Hμερομηνία εγγραφής : 14/12/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το νεο ducati panigale...   Πεμ Nov 17, 2011 7:16 pm

dello έγραψε:
    το μηχανάκι έχει κωλάρα ότι και αν λέτε

oooyes oooyes oooyes oooyes
    JIMK7
    Full gixxer
    Full gixxer

Άντρας Όνομα:: ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Τόπος: KΡHTH XANIA
    Αριθμός μηνυμάτων: 5665
    Αγωνιζόμενος: ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ
    Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το νεο ducati panigale...   Πεμ Nov 17, 2011 7:52 pm

Σιγα τη κωλαρα Rolling Eyes το RSV4 ειναι μακραν πιο ομορφο file κι ας ειναι πιο παλιο ssss

Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
    k8 600 kk
    Elite gixxer
    Elite gixxer

Άντρας Όνομα:: Κωστας (ΚΚ)
    Τόπος: Πειραιας
    Αριθμός μηνυμάτων: 4255
    Αγωνιζόμενος: τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
    Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το νεο ducati panigale...   Παρ Nov 18, 2011 12:46 am

καλα δε το λες και ασχημο....εκτος και αν αναψει και αρχισουν να παιζουν τα ντεφια !!!! lol! lol! lol!

το νεο ducati panigale...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
    Σελίδα 6 από 12Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Similar topics

-
    » το νεο ducati panigale...
    » Ducati Diavel 1200.Μυωδες κι αλητικο..
    » Ducati 848 evo.Παρουσιαση και συγκρητικο με Yamaha R6 & Triumph Daytona 675
    » 2010 Triumph street triple R vs 2011 Ducati monster 796.Γυμνα που "δαγκωνουν"..
    » Πυρετωδως δουλευει η Ducati

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
    Greek GSX-R forum :: ΝΕΑ :: NEA ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤH ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-
    Copyright ©2008 - 2014, gixxer.gr
    gixxerforum@gmail.com