Greek GSX-R forum

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr

ΦόρουμΕικονοθήκηΣυχνές ΕρωτήσειςΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou

JIMK7

nasos-v

T.R.E

k8 600 kk

kostaskr6

κολτρέϊν

Leroy

ripper

mistiriodis_tsantakias

Μοιραστείτε | 

ζητειται zx10 r 2008 και μετα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
proco
Normal gixxer
Normal gixxer

Άντρας Ηλικία : 31
Αριθμός μηνυμάτων : 197
Αγωνιζόμενος : oxi
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2014

ΔημοσίευσηΘέμα: ζητειται zx10 r 2008 και μετα   Τρι 29 Αυγ 2017, 17:32

Χαιρετω το φορουμ,

Οπως λεει και το θεμα, για λογαριασμου φιλου μου, ζητειται zx10 r 2008 και πανω
Τιμη δεν αναφερω, γιατι ειναι αναλογα την κατασταση/ εκτιμηση μοτο. Οποιος εχει να προτεινει κατι, μπορει να μου στελνει προσωπικο μηνυμα και το συζηταμε.

Επισης, ειναι ανοιχτος και για r1 2008 και μετα
Εδω θα ηθελα την γνωμη σας, ποιο μοντελο αξιζει μετα το 2008? με την λεξη αξιζει εννοω πχ αν το 2010 εγινε ανανεωση της μηχανης, μην παρει πχ το 2009 και για μικρη διαφορα σε χρηματα στερηθει ενα πιο αναβαθμισμενο μηχανακι.

Το ζχ10 θα εχει προτεραιοτητα στην αποφαση του,

Ο λογος που ποσταρω εδω ειναι μηπως καποιος ξερει καποιο μηχανακι που να αξιζει..Εννοειται οτι κοιταμε και το car.gr αλλα αλλο να στο προτεινει καποιος και να αξιζει να κανουμε τον ελεγχο.

Ευχαριστω,

ΥΓ - οτι εχετε μου στελνεται στο προσωπικο, δεν θελω να θιξω καποιον ουτε να σχολιασω κατι δημοσια για αυτο το λογο.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer

Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Αριθμός μηνυμάτων : 7514
Αγωνιζόμενος : ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζητειται zx10 r 2008 και μετα   Τρι 29 Αυγ 2017, 20:13

proco έγραψε:
Χαιρετω το φορουμ,

Οπως λεει και το θεμα, για λογαριασμου φιλου μου, ζητειται zx10 r 2008 και πανω
Τιμη δεν αναφερω, γιατι ειναι αναλογα την κατασταση/ εκτιμηση μοτο. Οποιος εχει να προτεινει κατι, μπορει να μου στελνει προσωπικο μηνυμα και το συζηταμε.

Επισης, ειναι ανοιχτος και για r1 2008 και μετα
Εδω θα ηθελα την γνωμη σας, ποιο μοντελο αξιζει μετα το 2008? με την λεξη αξιζει εννοω πχ αν το 2010 εγινε ανανεωση της μηχανης, μην παρει πχ το 2009 και για μικρη διαφορα σε χρηματα στερηθει ενα πιο αναβαθμισμενο μηχανακι.

Το ζχ10 θα εχει προτεραιοτητα στην αποφαση του,

Ο λογος που ποσταρω εδω ειναι μηπως καποιος ξερει καποιο μηχανακι που να αξιζει..Εννοειται οτι κοιταμε και το car.gr αλλα αλλο να στο προτεινει καποιος και να αξιζει να κανουμε τον ελεγχο.

Ευχαριστω,

ΥΓ - οτι εχετε μου στελνεται στο προσωπικο, δεν θελω να θιξω καποιον ουτε να σχολιασω κατι δημοσια για αυτο το λογο.

Το R1 του 2009 με του 2010 είναι το ιδιο Wink αρα άλλο είναι του 2008 κι άλλο του 2009 το αλλαξαν ξανα το 2015 Very Happy

Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
ASiMO
Jr.gixxer

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζητειται zx10 r 2008 και μετα   Τρι 29 Αυγ 2017, 22:18

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/9443096/
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer

Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Αριθμός μηνυμάτων : 5545
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζητειται zx10 r 2008 και μετα   Τετ 30 Αυγ 2017, 10:59

με βαζεις σε σκεψεις μπας και δωσω το δικο μου ειλικρινα, θα δω δεν το εχω αποφασισει ακομα

στο δια ταυτα....
R1 2007-2008 γνωστο και ως 16ν ειναι ειλικρινα ενα πολυ καλο και τιμιο μηχανακι,
πουλαει γνωστος μου ενα με ολικη ανακατασκευη μοτερ επειδη εσκασε φλαντζα, ναι ναι τα αλλαξε ολα προληπτικα μεχρι και στροφαλο επειδη ειχε μια γρατζουνια που παρεπιπτοντως ο καινουριος αντιπροσωπεια ηταν χειροτερα, βεβαια το δινει ακριβα με ολινς μπροστα πισω δευτερες ζαντες μαρκεσινι 3 γνησια κουστουμια 2ο ντεποζιτο και αλλα .....αν θες σε φερνω σε επαφη μηπως το δωσει ξεχωριστα μαμα και πουλησει τα εξτρα σκετα μονος του μετα

το 2009+crossplane δηλαδη δεν το συμπαθησα ποτε, στο ενα καλαμι συμπιεση στο αλλο επαναφορα 1η βλακεια, το ηλεκτρογκαζο ειναι απαραδεκτα αποτομο ακομα και στο normal στο race δεν οδηγιεται καν μεσα στη πολη 2η βλακεια, και 3η βλακεια ακομα εχει θεμα με τεντωτηρα εκκεντροφορου και καρφωνει βαλβιδες πρεπει να παρεις μηχανικο και να ξερει καποιος να στο ρυθμισει ουτε λασκα ουτε παρατεντωμενο και φυσικα τακτικο ελεγχο, α! και επισης ειναι πολυυυυ ψοφιμι καπου στα 155 τροχο
για 2017(που διορθωσαν τα ελατηρια βαλβιδων που καρφωνε) ναι ειναι οπλο αλλα εχει και 20.000+

το 2007-2008 το επαιρνα και εγω το crossplane οχι ουτε καν, τωρα για ΖΧ10 2008-2010 ή R1 2008 εγω διαλεξα το ΖΧ10 πριν μερικα χρονια που ημουν αναμεσα στα δυο, οδηγικα δεν εχουν διαφορα σε θεση οδηγησης και αρκετα καλη γεωμετρια και στα δυο, το Ρ1 εχει φρεναρες εξαπιστονες το ΖΧ εχει παραπανω δυναμη ειδικα ψηλα και περισσοτερη αξιοπιστια σε φουρκετες σασμαν και μεταλλα μοτερ μακραααααν γενικα ειναι δυο καλες επιλογες στα 5.500-7.000ε και τα δυο
proco
Normal gixxer
Normal gixxer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζητειται zx10 r 2008 και μετα   Τετ 30 Αυγ 2017, 12:01

ευχαριστω για τις απαντησεις.

Εγω παντως zx 10 r του προτεινα αντι για R1 το οποιο R1 2008 μοντελο το ειχα για ενα καλοκαιρι και εκανα περιπου 3000 χμ.. θεωρω οτι εχει πολυ καλα φρενα και κρατηματα και γενικα τιμιο μηχανακι.. για το 2009 π λες, πραγματικα βλεπω στο car και ζητουν την μανα τους καποιοι ( Πατε γυρευοντας να ανοιξουμε συζητηση δημοσια δεν φταιω το ειπα!!!!)
zx 10 r 2008 το βλεπω ποιο προσιτο καθως βρισκεις σε λογικες τιμες.
Το 2013 δωσαμε κ8 με 25000 κμ 7000 ευρω πενα! και τωρα βλεπω κ8 με λιγα χιλιομετρα ( τωρα ποσο ειναι πραγματικα ειναι αλλο θεμα!) και τα δινουν το ιδιο..οκ θα μ πεις προσφορα και ζητηση αλλα ρε φιλε αντικειμενικα δεν εχει τοσο.
Η μαλακια ειναι οτι ειχα εγω ενδοιασμους που σε μια φαση πουλουσα το busa μ με 25000 κμ και φουλ εξτρα 8000 Ευρω και βλεπω k9 πχ στο car και ζητανε 11000 ευρω και εχουν τα μισα εξτρα απο το δικο μου μηχανακι και χμ αγνωστο!

Στο διαταυτα, r1 ( 2009) 8000 ευρω δεν δινει η μαλλον να το θεσω αλλιως δεν θα αφησω εγω να δωσει γιατι ειναι κοροιδια
Zx 10 r 2009 ειναι ιδιο με 2008?

αν ειναι να κινηθουμε μεταξυ 2008 r1 και zx 10 r
Στην τελικη, παιρνεις μηχανακι 10 ετιες ρε πουστη μου και ζητανε 7000 για κ8 ??? που πας ρε καραμητρο που το αγορασες παραεισαγωγης 12000! βεβαια ελευθερη αγορα εχουμε και ο καθε ενας ζηταει / πουλαει το μηχανακι του οσο θελει.. απλα να ειμαστε λογικοι και ρεαλιστικοι

Τεσπα, δεν θα αναλυσω αλλο γιατι θα θιξω και ειμαι σιγουρος...

Φιλε ΑΣΙΜΟ το μηχανακι π εβαλες ειναι καινουργιο και δεν υπαρχει σαλιο για τετοιες μηχανες

Φιλε κ8, δεν θελω/ θελει να παρω/ παρει μηχανη που εχει ανοιχτει.. ειναι δικο μου/ του κολλημα
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer

Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 1961
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζητειται zx10 r 2008 και μετα   Τετ 30 Αυγ 2017, 12:36

proco έγραψε:
ευχαριστω για τις απαντησεις.

Εγω παντως zx 10 r του προτεινα αντι για R1 το οποιο R1 2008 μοντελο το ειχα για ενα καλοκαιρι και εκανα περιπου 3000 χμ.. θεωρω οτι εχει πολυ καλα φρενα και κρατηματα και γενικα τιμιο μηχανακι.. για το 2009 π λες, πραγματικα βλεπω στο car και ζητουν την μανα τους καποιοι ( Πατε γυρευοντας να ανοιξουμε συζητηση δημοσια δεν φταιω το ειπα!!!!)
zx 10 r 2008 το βλεπω ποιο προσιτο καθως βρισκεις σε λογικες τιμες.
Το 2013 δωσαμε κ8 με 25000 κμ 7000 ευρω πενα! και τωρα βλεπω κ8 με λιγα χιλιομετρα ( τωρα ποσο ειναι πραγματικα ειναι αλλο θεμα!) και τα δινουν το ιδιο..οκ θα μ πεις προσφορα και ζητηση αλλα ρε φιλε αντικειμενικα δεν εχει τοσο.
Η μαλακια ειναι οτι ειχα εγω ενδοιασμους που σε μια φαση πουλουσα το busa μ με 25000 κμ και φουλ εξτρα 8000 Ευρω και βλεπω k9 πχ στο car και ζητανε 11000 ευρω και εχουν τα μισα εξτρα απο το δικο μου μηχανακι και χμ αγνωστο!

Στο διαταυτα, r1 ( 2009) 8000 ευρω δεν δινει η μαλλον να το θεσω αλλιως δεν θα αφησω εγω να δωσει γιατι ειναι κοροιδια
Zx 10 r 2009 ειναι ιδιο με 2008?

αν ειναι να κινηθουμε μεταξυ 2008 r1 και zx 10 r
Στην τελικη, παιρνεις μηχανακι 10 ετιες ρε πουστη μου και ζητανε 7000 για κ8 ??? που πας ρε καραμητρο που το αγορασες παραεισαγωγης 12000! βεβαια ελευθερη αγορα εχουμε και ο καθε ενας ζηταει / πουλαει το μηχανακι του οσο θελει.. απλα να ειμαστε λογικοι και ρεαλιστικοι

Τεσπα, δεν θα αναλυσω αλλο γιατι θα θιξω και ειμαι σιγουρος...

Φιλε ΑΣΙΜΟ το μηχανακι π εβαλες ειναι καινουργιο και δεν υπαρχει σαλιο για τετοιες μηχανες

Φιλε κ8, δεν θελω/ θελει να παρω/ παρει μηχανη που εχει ανοιχτει.. ειναι δικο μου/ του κολλημα

good  good  good  good  good  good  good  good

+1000 σε ότι είπες. Βρείτε ένα τίμιο ΖΧ10 (08-10 είναι ίδια απλά το 09 έχει μαύρα καλάμια μπροστά και ανάγλυφο το ohlins στο σταμπιλιζατέρ αντί για αυτοκόλλητο) και τέλος. Μην ασχοληθείτε ΚΑΝ με Yamapa....
Επίσης Gixxer K9 γιατί δεν σκέφτεται?
kotsosre
Normal gixxer
Normal gixxer

Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Ηράκλειο
Αριθμός μηνυμάτων : 89
Hμερομηνία εγγραφής : 09/02/2016

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζητειται zx10 r 2008 και μετα   Τετ 30 Αυγ 2017, 12:57

gsxr 1000 k9 είναι η καλύτερη λύση πιστεύω σε προσιτά λεφτά (7000-8000 ευρώ),αλλιώς ΖΧ10 2008-2009 γύρω στα 6000 ευρώ.
Μην πάρει Κ7-Κ8 είναι κάτι ενδιάμεσο στο κ5-κ6 και κ9+.
Εγώ δεν έχω ξετρελαθεί,πάντως.

*έχει καλά κ7 και κ8 στα 5500 ευρώ πλέον,μπορεί και 5000.
proco
Normal gixxer
Normal gixxer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζητειται zx10 r 2008 και μετα   Τετ 30 Αυγ 2017, 14:58

περνα να πιουμε κανα καφε απο Γιαννη, λεω να παω αυτο το σαββατο η το επομενο.Στειλε μου τηλ αν θες να βρεθουμε εκει..

Θελω να πεις στον παναγιωτη για τα Yamapa!!
Ειναι μακακας και δεν θελει gixxer!!! Τον ειχα βαψει καβασακι αλλα εγω εβαλα μυαλο και πηρα σουζουκι! λολ

Kotsore, ευχαριστω για το μηνυμα σου.. σουζουκι δεν θελει, λεει δεν παει! λολ το βλεπει για καβασακι η yamapa!

ζητειται zx10 r 2008 και μετα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Επικίνδυνο πράμα το ντραγκστερ...
» Υπάρχει ένα παλικάρι 28 ετών στον Ευαγγελισμό που χρειάζεται
» Το βρώμικο δίκτυο του Mr Face Book
» Συντήρηση VFR 2008
» ανορθωτης κ7 750 τελος....

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΑΓΓΕΛΙΕΣ :: ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2017, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com