Greek GSX-R forum

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr

ΦόρουμΕικονοθήκηΣυχνές ΕρωτήσειςΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou

JIMK7

nasos-v

T.R.E

k8 600 kk

kostaskr6

κολτρέϊν

Leroy

ripper

mistiriodis_tsantakias

Μοιραστείτε | 

Ανορθωτης της Suzuki η after market?(gsxr 750cc 2008)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Μακης750cc
Jr.gixxer

Άντρας Όνομα: : Μακης
Αριθμός μηνυμάτων : 24
Hμερομηνία εγγραφής : 25/03/2017

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανορθωτης της Suzuki η after market?(gsxr 750cc 2008)   Πεμ 30 Μαρ 2017, 20:57

vaggelis600 δεν εχω ιδεα το καλυτερο είναι αυτό που λες.Απο βδομαδα με το καλο να κατεβω μεχρι Θεσσαλονικη στον Πρεβεδουρακη να ριξει μια ματια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zed660
Hero gixxer
Hero gixxer

Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : εδώ
Αριθμός μηνυμάτων : 1435
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανορθωτης της Suzuki η after market?(gsxr 750cc 2008)   Πεμ 30 Μαρ 2017, 21:53

Μάκη και εμένα παραεισαγωγής ήταν το δικό μου. Αν θυμάμαι καλά βγάλαμε κάτι φωτοτυπίες την άδεια της μηχανής και την δηλώσαμε στην suzuki (κάτι τέτοιο). Ύστερα φαινόταν στο σύστημα και έγιναν κανονικά οι ανακλήσεις.
Μακάρι να γίνουν και σε εσένα, για να μην ξηλωθείς τσάμπα.
Miou
Full gixxer
Full gixxer

Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 12816
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανορθωτης της Suzuki η after market?(gsxr 750cc 2008)   Παρ 31 Μαρ 2017, 16:27

μακη την ανακλιση δεν την κανει η συζυκι ελλας αλλα η συζυκι .
Η SUZUKI JAPAN
η μαμα εταιρεια δλδ
αρα δεν υπαρχει θεμα εισαγωγης ή παραεισαγωγης ή λοιπες παπαριες
η ανακληση αφορα ολα τα μοντελα.

τωρα εαν το δικο σου δεν ειναι μεσα στην ανακληση δεν ξερω μηπως ειναι με διαφορετικη παρτιδα ανορθωτη και δεν φοραει απο τους "ελατωματικους"
αλλα αμα δεν ειχε θεμα με τον ανορθωτη ,θα μου πεις με το δικιο σου, γιατι την "ακουσε" ο δικος σου
και δεν ξερω να σου απαντησω σε αυτο

τσεκαρε με καποιον τροπο εαν σου κανει του gsr να παρεις του τερορ που τον δινει σχεδον τσαμπα

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Koyfo
Adv. gixxer
Adv. gixxer

Τόπος : Athens/Preveza
Αριθμός μηνυμάτων : 450
Hμερομηνία εγγραφής : 12/07/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανορθωτης της Suzuki η after market?(gsxr 750cc 2008)   Παρ 31 Μαρ 2017, 17:10

Εμένα κάποτε δε μου άλλαζαν τον ανορθωτή στο 600 επειδή τον αριθμό πλαισίου τον είχε εισάγει παραεισαγωγέας και όχι η suzuki. Laughing Laughing
Miou
Full gixxer
Full gixxer

Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 12816
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανορθωτης της Suzuki η after market?(gsxr 750cc 2008)   Παρ 31 Μαρ 2017, 18:01

και τι εγινε μετα ρε φριξο ?
δεν στον αλλαξαν τελικα ?
γιατι και πιο παλια τις ιδιες παπαριες ελεγαν αλλα τελικα τις εκαναν τις ανακλησεις στο τελος
δες τα πλαισια στα κ5-6 1000
εγκεφαλο στα κ7 1000
ανορθωτες στα 600-750
τρομπες φρενου

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Μακης750cc
Jr.gixxer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανορθωτης της Suzuki η after market?(gsxr 750cc 2008)   Παρ 31 Μαρ 2017, 20:34

zed660 έγραψε:
Μάκη και εμένα παραεισαγωγής ήταν το δικό μου. Αν θυμάμαι καλά βγάλαμε κάτι φωτοτυπίες την άδεια της μηχανής και την δηλώσαμε στην suzuki (κάτι τέτοιο). Ύστερα φαινόταν στο σύστημα και έγιναν κανονικά οι ανακλήσεις.
Μακάρι να γίνουν και σε εσένα, για να μην ξηλωθείς τσάμπα.

Θα κανω ακομη μια προσπαθεια αδερφε αν είναι ..ισως εχω το ιδιο θεμα που ειχες εσυ.Μηπως θυμασαι που ειχες απευθυνθεί ?Να τους στειλω μια φωτοτυπια την αδεια.Κ σε δευτερη φαση αν μου πουν ότι δεν υπαρχει ανακληση θα κανω αυτό που λεει ο MIOY θα τσεκαρω αν βολευει ανορθωτης από το gsr να παρω του παιδιου από εδώ.
Μακης750cc
Jr.gixxer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανορθωτης της Suzuki η after market?(gsxr 750cc 2008)   Παρ 31 Μαρ 2017, 20:36

Miou έγραψε:
Η SUZUKI JAPAN
η μαμα εταιρεια δλδ

τωρα εαν το δικο σου δεν ειναι μεσα στην ανακληση δεν ξερω μηπως ειναι με διαφορετικη παρτιδα ανορθωτη και δεν φοραει απο τους "ελατωματικους"
αλλα αμα δεν ειχε θεμα με τον ανορθωτη ,θα μου πεις με το δικιο σου, γιατι την "ακουσε" ο δικος σου

τσεκαρε με καποιον τροπο εαν σου κανει του gsr να παρεις του τερορ που τον δινει σχεδον τσαμπα

Εχεις δικιο πιστευω MIOU ακριβως όπως τα λες ακομη και να μην ηταν μεσα στην παρτιδα ανορθωτή το δικο μου γτ μου το εβγαλε?Ευτυχως δεν μου εχει βγαλει και τρομπα φρενου pale
amstaff
Normal gixxer
Normal gixxer

Άντρας Όνομα: : Βαγγελης
Τόπος : Περαμα
Αριθμός μηνυμάτων : 371
Αγωνιζόμενος : πρωταθλητης στη μαλακια
Hμερομηνία εγγραφής : 19/11/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανορθωτης της Suzuki η after market?(gsxr 750cc 2008)   Παρ 31 Μαρ 2017, 20:38

και το δικο μου παραεισαγωγης ηταν (750 κ8), πηγα στον Σκουρτα μια φωτοτυπια την αδεια της μοτο και με πηρε μετα απο μερικες μερες ο Διονυσης και κανονισαμε ποτε θα γινει η αλλαγη.
Συνδεδεμένος
Μακης750cc
Jr.gixxer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανορθωτης της Suzuki η after market?(gsxr 750cc 2008)   Παρ 31 Μαρ 2017, 20:54

amstaff έγραψε:
και το δικο μου παραεισαγωγης ηταν (750 κ8), πηγα στον Σκουρτα μια φωτοτυπια την αδεια της μοτο και με πηρε μετα απο μερικες μερες ο Διονυσης και κανονισαμε ποτε θα γινει η αλλαγη.

Το δικο μου είναι 4ος του 2008 μπας τα επομενα μοντελα βγαζαν θεμα?Η να το εχει κανει ανακληση ο προηγούμενος και τωρα να ξανα εβγαλε πρόβλημα και δευτερη φορα δεν το αλλαζουν?¨Παιζει αυτό?

Τι κ@@λαα....είναι αυτό φιλε ?Να το χαιρεσαι..
amstaff
Normal gixxer
Normal gixxer

Άντρας Όνομα: : Βαγγελης
Τόπος : Περαμα
Αριθμός μηνυμάτων : 371
Αγωνιζόμενος : πρωταθλητης στη μαλακια
Hμερομηνία εγγραφής : 19/11/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανορθωτης της Suzuki η after market?(gsxr 750cc 2008)   Παρ 31 Μαρ 2017, 21:07

εαν ειχε γινει ηδη ανακληση θα σε ενημερωναν γιατι θα εβρισκαν το πλαισιο σου, παρε ενα τηλ τον Σφακιανακη, θα βγει τηλεφωνικο κεντρο, πες το προβλημα στην κοπελα και δωσε τον αριθμο πλαισιου, ισως σε βοηθησουν.

Ευχαριστω Μακη.
Συνδεδεμένος
Μακης750cc
Jr.gixxer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανορθωτης της Suzuki η after market?(gsxr 750cc 2008)   Παρ 31 Μαρ 2017, 21:11

amstaff έγραψε:
εαν ειχε γινει ηδη ανακληση θα σε ενημερωναν γιατι θα εβρισκαν το πλαισιο σου, παρε ενα τηλ τον Σφακιανακη, θα βγει τηλεφωνικο κεντρο, πες το προβλημα στην κοπελα και δωσε τον αριθμο πλαισιου, ισως σε βοηθησουν.

Ευχαριστω Μακη.

To πρωι παιρνω τηλεφωνο και σας ενημερωνω.Εργαλειο amstaff?
vaggelis600
Hero gixxer
Hero gixxer

Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Αριθμός μηνυμάτων : 1366
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανορθωτης της Suzuki η after market?(gsxr 750cc 2008)   Παρ 31 Μαρ 2017, 21:24

Miou έγραψε:
Η SUZUKI JAPAN
η μαμα εταιρεια δλδ

προφανως και δεν ειναι τετοιο θεμα και δε θα επρεπε να ειναι.

παιρνεις τηλ στο ελληναρα εξουσιοδοτημενο και του λες φιλε το και το, παταει 5 πληκτρα στο πισι, "α δεν εισαι μεσα αδερφε"...
χεστηκε στην τελικη, για το αν δεν σε εχουν περασμενο μεσα γιατι ειναι παραεισαγωγης το μηχανακι...
Koyfo
Adv. gixxer
Adv. gixxer

Τόπος : Athens/Preveza
Αριθμός μηνυμάτων : 450
Hμερομηνία εγγραφής : 12/07/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανορθωτης της Suzuki η after market?(gsxr 750cc 2008)   Σαβ 01 Απρ 2017, 06:16

Miou έγραψε:
και τι εγινε μετα ρε φριξο ?

Μου το κλέψανε Laughing Laughing Shocked Shocked Shocked Shocked
Μακης750cc
Jr.gixxer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανορθωτης της Suzuki η after market?(gsxr 750cc 2008)   Πεμ 20 Απρ 2017, 15:53

Χρονια πολλα με υγεια ! Υστερα απο αρκετες μερες πηρα την απαντηση που ηθελα οσο αναφορα την ανακληση ανορθωτη-αντλια φρενου.Πηρα τηλεφωνο στη Θεσσαλονικη σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο της suzuki τους ρωτησα για την ανακληση και μου ειπαν οτι δεν ισχυει για το δικο μου μηχανακι αλλα οσο ψαχνεις μαθαινεις ετσι πηρα στα κεντρικα στην Αθηνα (Σφακιανακης) μιλησα με καποιον τεχνικο με το ονομα Τασος ισως το πιο εξυπηρετικο ατομο που εχω μιλησει εστειλα email φωτογραφια την αδεια και την ταυτοτητα και μετα απο 10+ μερες πηρα απαντηση στειλαν email στην Ιαπωνια και τους ειπαν οτι υπαρχει ανακληση για αντλια φρενου για το suzuki 750cc k8 αλλα οχι για τον ανορθωτη(τουλαχιστων οχι για το δικο μου κ8 για αλλα υπαρχει) Με τα πολλα και τα λιγα προχωρησα σε παραγγελια γνησιου ανορθωτη 130e και 20e τα περιστικα συνολο 150e.Μη εξουσιοδοτημενο συνεργειο μου ζητησε 260e συνολο για ανορθωτη.Τα συμπερασματα δικα σας ... kapelo

Ανορθωτης της Suzuki η after market?(gsxr 750cc 2008)
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Αντικοφτης x-tre
» βουλομενο φιλτρο βενζινης.
» ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ...
» Στροφες και ζεσταμα του κινητηρα
» Απο 01\01\2011 θα κυκλοφορισει το νεο Ευρω

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2017, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com