Greek GSX-R forum

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr

ΦόρουμΕικονοθήκηΣυχνές ΕρωτήσειςΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou

JIMK7

nasos-v

T.R.E

k8 600 kk

kostaskr6

κολτρέϊν

Leroy

ripper

mistiriodis_tsantakias

Μοιραστείτε | 

Hjc Rph10 plus vs Agv Gt Veloce

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer

Άντρας Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 711
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hjc Rph10 plus vs Agv Gt Veloce   Κυρ 10 Ιαν 2016, 19:08

Miou έγραψε:
δεν νομιζω οτι ο ρεβερτος λεει οχι για το κρανος
απλα αναφερει κατι θεματακια που εχει
μαλιστα σε κουβεντα που ειχαμε μου ειχε πει οτι το θεωρει καλυτερο απο το agv που ειχε

Από θέμα αεροδυναμικής το Pista ήταν καλύτερο, από θέμα εξαερισμού το RPHA. Και πιό ελαφρύ.
Σαν Value for money, άπαιχτο σε σχέση με το Pista.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaggelis600
Hero gixxer
Hero gixxer

Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Αριθμός μηνυμάτων : 1329
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hjc Rph10 plus vs Agv Gt Veloce   Κυρ 10 Ιαν 2016, 20:39

για το gt veloce δεν εχω αποψη αλλα το pista gp που το εχει φιλος ειναι πολυ καλο. δεν τα συμπαθουσα τα agv αλλα οταν το φορεσα επαθα πλακα. εχει πολυ καλη αεροδυναμικη. 230-40 και ηταν σαν να παω με 50. δεν καταλαβαινα τιποτα απο αερα, σε σχεση με το xr1100 με το οποιο νιωθω τον αερα να με "τραβαει" στα πολλα χλμ.

@cornell καποια hjc εχουν προβλημα στο κουμπωμα της ζελατινας. δεν ξερω αν το εχουν διορθωσει στις καινουριες παρτιδες. ειναι πολυ καλα κρανη και τα 2 παντως. πηγαινε να τα δοκιμασεις και παρε οποιο σου καθεται καλυτερα και σου αρεσει σα σχεδιο. file
mistiriodis_tsantakias
Elite gixxer
Elite gixxer

Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Αριθμός μηνυμάτων : 3217
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hjc Rph10 plus vs Agv Gt Veloce   Κυρ 10 Ιαν 2016, 22:51

η AGV γαμιετε κυριολεκτικα κ μεταφορικα ,ειχα πολυ ασχημη εμπιρια με το PISTA GP το οπιο θεορο ακομα ισος το καλητερο κρανος της αγορας ...ειχα σκοπο να γραψω σχετικα αλλα δεν εχω ακομα τον χρονο ....
με λιγα λογια το κρανος ΕΙΤΑΝ ΣΤΡΑΒΟ ολοι η μουρη το φοραγες το επιρινιο τερμα στραβα ,με απιρα στραβα αυτοκολιτα ....πιγε πισο και αρνιθικαν αντικατασταση ενω ειτανε ολοφανερα στραβο ......
ειναι ΕΣΧΡΗ ΕΤΕΡΙΑ τους αξιζει να γκρεμιστι το κτιριο τους κ μαζι να πεθανουνε κ αυτοι ...τολμανε κ πουλανε κρανος 1000ε σε τετια κατασταση κ πανω απο ολα δεν την παραδεχοντε
καρκινο σε οτι αγαπανε ....

σορρυ που γινομε σκληρος αλλα φανταζομε οτι κ εσεις θα ειχατε αναλογη κ ισος χιροτερη αντιδραση
θα αναφερθο στο θεμα στο αμεσο μελον (θελο να πιστευο)

αυτο που θελω να πω ειναι οτι αμα σου κατσι κατι τετιο δεν αξιζει η αντιμετοπισι τους καλητερα να μην παρεις AGV

σεξ και τα συναφη

http://www.myspace.com/stefanosk
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hjc Rph10 plus vs Agv Gt Veloce   Κυρ 10 Ιαν 2016, 23:03

mistiriodis_tsantakias έγραψε:
η AGV γαμιετε κυριολεκτικα κ μεταφορικα ,ειχα πολυ ασχημη εμπιρια με το PISTA GP το οπιο θεορο ακομα ισος το καλητερο κρανος της αγορας ...ειχα σκοπο να γραψω σχετικα αλλα δεν εχω ακομα τον χρονο ....
με λιγα λογια το κρανος ΕΙΤΑΝ ΣΤΡΑΒΟ ολοι η μουρη το φοραγες το επιρινιο τερμα στραβα ,με απιρα στραβα αυτοκολιτα ....πιγε πισο και αρνιθικαν αντικατασταση ενω ειτανε ολοφανερα στραβο ......
ειναι ΕΣΧΡΗ ΕΤΕΡΙΑ τους αξιζει να γκρεμιστι το κτιριο τους κ μαζι  να πεθανουνε κ αυτοι ...τολμανε κ πουλανε κρανος 1000ε σε τετια κατασταση κ πανω απο ολα δεν την παραδεχοντε
καρκινο σε οτι αγαπανε ....

σορρυ που γινομε σκληρος αλλα φανταζομε οτι κ εσεις θα ειχατε αναλογη κ ισος χιροτερη αντιδραση
θα αναφερθο στο θεμα στο αμεσο μελον (θελο να πιστευο)

αυτο που θελω να πω ειναι οτι αμα σου κατσι κατι τετιο δεν αξιζει η αντιμετοπισι τους καλητερα να μην παρεις AGV

σεξ και τα συναφη

Εμένα εκπρόσωπος της AGV μου είπε πως η καταστροφή του εσωτερικού έγινε εξαιτίας των γενιών.
Το HJC το έχω λιώσει και δεν έχει πάθει το παραμικρό.
Ήταν και η τελευταία φορά που ασχολούμαι με AGV. Δύο φορές την πάτησα με τα κορυφαία κράνη τους κάθε φορά.
amorfotos
Adv. gixxer
Adv. gixxer

Άντρας Όνομα: : Αλεξανδρος
Τόπος : Στον κόσμο μου.
Αριθμός μηνυμάτων : 631
Αγωνιζόμενος : Στην εκπαιδευση.
Hμερομηνία εγγραφής : 04/01/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hjc Rph10 plus vs Agv Gt Veloce   Κυρ 10 Ιαν 2016, 23:39

bonepeeler έγραψε:

Εμένα εκπρόσωπος της AGV μου είπε πως η καταστροφή του εσωτερικού έγινε εξαιτίας των γενιών.
Ήταν και η τελευταία φορά που ασχολούμαι με AGV. Δύο φορές την πάτησα με τα κορυφαία κράνη τους κάθε φορά.

Για δωσε κανα στοιχειο παραπανω, τι ακριβως εχει το κρανος, ποσο το εχεις φορεσει, ποτε το εχεις αγορασει, και τι σου ειπαν.
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hjc Rph10 plus vs Agv Gt Veloce   Δευ 11 Ιαν 2016, 02:22

amorfotos έγραψε:
bonepeeler έγραψε:

Για δωσε κανα στοιχειο παραπανω, τι ακριβως εχει το κρανος, ποσο το εχεις φορεσει, ποτε το εχεις αγορασει, και τι σου ειπαν.

To αγόρασα πριν 2 χρόνια και το φόρεσα πάρα πολύ λίγο. Μετρημένες στα δάχτυλα οι φορές που το φόρεσα. Pista GP.
Το είχα πάρει 800 ευρώ από Ελλάδα.
Πήγα στο κατάστημα που το αγόρασα για να ζητήσω μαξιλαράκια για να το πουλήσω γιατί είχαν γίνει χάλια.
Με ενημέρωσαν πως θα προσπαθήσουν να το περάσουν εγγύηση για να μην τα πληρώσω.
Ήταν και ένας εκπρόσωπος από Dainese-AGV Ελλάδα ο οποίος ενημερώθηκε και ζήτησε να δει το κράνος.
Αφού το είδε μου είπαν πως η απόφαση του ήταν πως η καταστροφή στα μαξιλαράκια οφείλεται στα γένια...
amorfotos
Adv. gixxer
Adv. gixxer

Άντρας Όνομα: : Αλεξανδρος
Τόπος : Στον κόσμο μου.
Αριθμός μηνυμάτων : 631
Αγωνιζόμενος : Στην εκπαιδευση.
Hμερομηνία εγγραφής : 04/01/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hjc Rph10 plus vs Agv Gt Veloce   Δευ 11 Ιαν 2016, 02:42

bonepeeler έγραψε:
amorfotos έγραψε:
bonepeeler έγραψε:

To αγόρασα πριν 2 χρόνια και το φόρεσα πάρα πολύ λίγο. Μετρημένες στα δάχτυλα οι φορές που το φόρεσα. Pista GP.
Το είχα πάρει 800 ευρώ από Ελλάδα.
Πήγα στο κατάστημα που το αγόρασα για να ζητήσω μαξιλαράκια για να το πουλήσω γιατί είχαν γίνει χάλια.
Με ενημέρωσαν πως θα προσπαθήσουν να το περάσουν εγγύηση για να μην τα πληρώσω.
Ήταν και ένας εκπρόσωπος από Dainese-AGV Ελλάδα ο οποίος ενημερώθηκε και ζήτησε να δει το κράνος.
Αφού το είδε μου είπαν πως η απόφαση του ήταν πως η καταστροφή στα μαξιλαράκια οφείλεται στα γένια...

Μαλιστα, και γιατι δεν το γραφουν και στο μανουαλ τοτε; (ΠΡΟΣΟΧΗ!! Πριν απο ΚΑΘΕ χρηση του προιοντος, πρεπει να ξυριζεστε κοντρα. Τυχον φθορές απο ατημέλητους, δεν καλυπτονται απο την παρούσα εγγυηση.) mal@kies
theatiss
Adv. gixxer
Adv. gixxer

Άντρας Όνομα: : Αποστολος
Τόπος : Πατρα
Αριθμός μηνυμάτων : 685
Hμερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hjc Rph10 plus vs Agv Gt Veloce   Δευ 11 Ιαν 2016, 08:09

Ωραιο κ αυτο...Ακου χαλασαν τα μαξιλαρακια απο τα γενια....Αντε κ να ειχες καμμια γενιαδα σα ταλιμπαν να πεις χμμμ οκκκκ....
terrorzone
Adv. gixxer
Adv. gixxer

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 561
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hjc Rph10 plus vs Agv Gt Veloce   Δευ 11 Ιαν 2016, 10:38

νομιζω το χω ξαναγραψει αλλα δε πηραζει...
περνω το GRID ,το πιο φτηνο στη σειρα πιστα ηταν εχω και το διαφημηστικο.
τα σκαω μετριτουγκα
την αλλη μερα φευγουν τα πινλοκ μαζι με τα βιδακια.
η καταληξη
πρεπει να παρω ολη τη ζελατινα....kαι μου μιλαγε και με υφος 10000 καρδηναλιων.
με εσωσε ο bonepeeler me ena 20riko
kai γενικα εφυγε ο πισω αεραγωγος και σκατα στη μουρη τους
http://www.hydraulic-hellas.gr
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer

Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 337
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hjc Rph10 plus vs Agv Gt Veloce   Δευ 11 Ιαν 2016, 17:18

Και να πεις οτι ο οδηγος που εξελιξε το Pista ειναι κανας ξυρισμένος......20 χρόνια αξυριστος ειναι ο Vale.....τρομερη δικαιολογία της AGV και εκει που με ειχε ψήσει η εταιρία πεφτει και πάλι στον πατοοο....

Hjc Rph10 plus vs Agv Gt Veloce
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Hjc Rph10 plus vs Agv Gt Veloce
» Οι Ιταλιδες καλλονες ....

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΕΞΟΠΛΙΣΜOΣ ΑΝΑΒAΤΗ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2016, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com