Greek GSX-R forum

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr

ΦόρουμΕικονοθήκηΣυχνές ΕρωτήσειςΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou

JIMK7

nasos-v

T.R.E

k8 600 kk

kostaskr6

κολτρέϊν

Leroy

ripper

mistiriodis_tsantakias

Μοιραστείτε | 

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 35, 36, 37
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Miou
Full gixxer
Full gixxer

Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 12864
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   Πεμ 05 Οκτ 2017, 18:22

...ουναρα ειναι το κτμ μην λεμε παπαριες τωρα αλλα ειναι ενα ακομα μηχανακι που δεν κανει για "παπακι"

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer

Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Αριθμός μηνυμάτων : 521
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   Πεμ 05 Οκτ 2017, 20:04

Miou έγραψε:
...ουναρα ειναι το κτμ μην λεμε παπαριες τωρα αλλα ειναι ενα ακομα μηχανακι που δεν κανει για "παπακι"

Και βεββαια δεν κανει για παπι!!! γιαυτο αρκούμαι μόνο στο να το ζαχαρώνω... Αλλωστε τα 18Κ του γιατι μεταχείρα δεν το βρίσκεις, είναι υπερβολικά για να τα επενδύσω σε ενα όχημα βολτας που και πάλι θα βρεθεί να περνάει τον χρόνο του σε πάρκινγκ στην επαρχία...

Απλα γυρνώ τον χρόνο πίσω και κοιτώ ξανά για Ζ1000 2014+ που δεν υπάρχουν για δείγμα μεταχείρω και κάνω και λίγο κράτει μπάς και δούμε το Super duke 790 πως θα είναι στην τελική του μορφή.

Δεν θελω να δώσω πάνω απο 12000 για μοτό και θέλω κάτι πιο όρθιο αλλα συνάμα παιχνιδιάρικο.

Οι επιλογές δεν είναι πολλές αφου προσπαθώ να επιλέξω πλεόν όσο πιο λογικά μπορώ και όχι με γνώμονα την καύλα όπως παλιότερα...

Επομένως μεταχειρες όπως ducati streetfighter απορρίπτονται...και ψευτοκαταλήγω σε Z1000 το τελευταίο μοντελο, είτε στο ktm 790 που ελπίζω να λανσαριστεί μέχρι το τέλος του χρόνου.

Οι ατιμοι οι γιαπωναράδες έχουν σχεδιάσει όλα τα γυμνά σαν power rangers (gsx 1000, yamaha MT κτλ) και μόνο το Ζ κάπως μαρεσει.

Θα δούμε...δυσκολη ή μάλλον ΠΑΡΑ πολύ δύσκολη η αγορά μεταχειρισμένου σήμερα, ειδικά αμα ψάχνεις μηχανάκι βιτρίνας με κάτω απο 10 000 χιλιόμετρα...
Koyfo
Adv. gixxer
Adv. gixxer

Τόπος : Athens/Preveza
Αριθμός μηνυμάτων : 454
Hμερομηνία εγγραφής : 12/07/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   Δευ 09 Οκτ 2017, 10:26

Miou έγραψε:
την δευτερα πηρα χαμπαρι οτι η Η7 δεν αναβε
καλα λεω δεν τρεχει καστανο εχω καβατζα λαμπα να αλλαξω...
βαζω την καινουργια λαμπα και δεν αναβει ...
ξεκουμπωνω την λαμπα απο το μπαλαστ του προβολεα(Η9) και κουμπωνω την καινουργια και αναβει
οκ λεω παμε για μπαλαστ λοιπον
βρηκα ενα μαγαζακι στην γειτονια μου με 19,30 € ενα κιτ κομπλε  2 λαμπες+βαλλαστ

6 χρονια ειχα τα ιδια κινεζικα χενον πανω με 1 καμμενη λαμπα και τωρα ενα καμμενο μπαλαστ.
ειναι που μερικες ψυχες εδω μεσα ελεγαν οτι τα κινεζικα μπαλαστ χαλανε καθε 3 και λιγο και δημιουργουν προβληματα ...
μακαρι να κρατησει και αυτο 6 χρονια ακομα

Από Μάιο του 2013 μέχρι τώρα (60.000km) κανένα πρόβλημα. Απλώς μια φορά το είχα αφήσει σε βροχή υγρασία κλπ στο στρατόπεδο για 2 μέρες, και πήγα να φύγω και ανατιναχτκαν τα ballast μαζί με τις ασφάλειες Laughing Laughing Laughing Laughing
Κατά τα αλλά απροβλημάτιστα.
Ότι φέρνουν εδώ άλλωστε κινέζικα είναι, από τη βαθιά Κίνα lol! lol!
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer

Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Αριθμός μηνυμάτων : 2151
Αγωνιζόμενος : Οταν θα ξαναμπει η Suzuki στο MotoGp :P
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   Δευ 09 Οκτ 2017, 13:20

Koyfo έγραψε:
Miou έγραψε:
την δευτερα πηρα χαμπαρι οτι η Η7 δεν αναβε
καλα λεω δεν τρεχει καστανο εχω καβατζα λαμπα να αλλαξω...
βαζω την καινουργια λαμπα και δεν αναβει ...
ξεκουμπωνω την λαμπα απο το μπαλαστ του προβολεα(Η9) και κουμπωνω την καινουργια και αναβει
οκ λεω παμε για μπαλαστ λοιπον
βρηκα ενα μαγαζακι στην γειτονια μου με 19,30 € ενα κιτ κομπλε  2 λαμπες+βαλλαστ

6 χρονια ειχα τα ιδια κινεζικα χενον πανω με 1 καμμενη λαμπα και τωρα ενα καμμενο μπαλαστ.
ειναι που μερικες ψυχες εδω μεσα ελεγαν οτι τα κινεζικα μπαλαστ χαλανε καθε 3 και λιγο και δημιουργουν προβληματα ...
μακαρι να κρατησει και αυτο 6 χρονια ακομα

Από Μάιο του 2013 μέχρι τώρα (60.000km) κανένα πρόβλημα. Απλώς μια φορά το είχα αφήσει σε βροχή υγρασία κλπ στο στρατόπεδο για 2 μέρες, και πήγα να φύγω και ανατιναχτκαν τα ballast μαζί με τις ασφάλειες Laughing Laughing Laughing Laughing
Κατά τα αλλά απροβλημάτιστα.
Ότι φέρνουν εδώ άλλωστε κινέζικα είναι, από τη βαθιά Κίνα lol! lol!

Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου έχουν καεί κάποια, αλλά από υγρασία και νερό.
Οπότε πλακώστε τα σε ρητίνες - κόλλες - σιλικόνες για στεγανοποίηση και είστε κομπλέ!
Εγώ του έδωσα και όνομα μετά τη βάπτιση στο τελευταίο και έχει κρατήσει αρκετά χρονάκια. eleison
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer

Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Αριθμός μηνυμάτων : 5557
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   Δευ 09 Οκτ 2017, 13:57

με τα GSXR MAΣ lol! χτες πηγαμε η Αγια τριας Λουτρακι να ξεμουδιασουμε

cornell
Normal gixxer
Normal gixxer

Άντρας Τόπος : Γλυφάδα
Αριθμός μηνυμάτων : 153
Αγωνιζόμενος : No...
Hμερομηνία εγγραφής : 09/04/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3   Πεμ 12 Οκτ 2017, 20:55

Tοποθετήθηκε βολτόμετρο

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ GSX-R ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ? Νο.3
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 37 από 37Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 35, 36, 37

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2017, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com